Anasayfa » SEO Teknikleri » Rakip Backlink’inizi Kendiniz Oluşturun

Rakip Backlink’inizi Kendiniz Oluşturun

Merhaba değerli okurlarımız. SEOTeknikleri.com sitesinin bu makalesinde sizlere kendi backlinklerinizi nasıl yaratacağınıza yönelik bir içerik gireceğim. İçeriği elimden geldiğince yalın ve az teknik terim kullanarak yazmaya çalışacağım. Çünkü tüm okurlarımızın SEO hakkında bilgi seviyesi bir değil, ben okuyan herkesin rahatlıkla anlayabileceği bir dilde içerik yazmaya gayret gösteriyorum. Konuya hakim arkadaşlardan bu yüzden özür dileyerek yazıma başlıyorum.

Mevcut SEO sitelerinde özellikle backlink ve paravan site oluşturmak için anlatılan yazıları hiç anlamamışımdır. Sanki çok teknik terim kullanınca, insanların kafasını karıştırınca Google o siteyi daha çok sevecek. Web sitelerinin amacı nedir? İnsanlara bilgileri en kısa ve anlaşılır dilden anlatmak değil mi? Eeee o zaman neden bu karmaşa?

Genellikle hep aynı fotoğrafla, hep aynı şey anlatılır. Bende biraz bahsedeyim;

– İşte şundan bundan ondan blog açalım.
+ Eeee açarız tabi dert değil.
– Bunları birbirine, linkleyelim.
+ Tamam, onu da yaparız.
– Ardından bunlara yazı girelim.
+ Emredersiniz.
– Sonrada tüm siteleri kendi sitemize yönlendirelim.
+Oldu!

Yahu anlattığınız şey hangi site için? Adamın hedef kelimesini biliyor musunuz da adama durduk yere böyle bir Paravan Blog sistemi kurdurmaya kalkıyorsunuz. Ya da o fix paravan blog fotoğraflarında anlatılan sistemin ne kadar zamanda ve kaç kişi tarafından kurulacağını hiç düşündünüz mü? Arkadaşlar birazdan aşağıda paylaşacağım fotoğraftaki paravan sistemi gerçekten müthiş bir yarar sağlayacaktır sitenize, ancak bunu oluşturmak; bilgi, zaman ve tecrübe istemektedir. Ayrıca böyle kompleks bir sisteme ihtiyacınız olup olmadığı; paravan blog oluşturmaya hemen başlamadan önce çok iyi bir şekilde analiz edilmelidir. İşte o meşhur paravan blog oluşturma fotoğrafı. Emin ki bu fotoğrafı paylaşıp, sizlere paravan blog oluşturma dersleri veren arkadaşlarımızın birçoğu bu sitelerin yarısında hesap bile oluşturamaz.

Bir diğer nefret ettiğim anlatım modeli ise; A’dan B’ye XYZ’den ZXY’ye. Oradan limitini alalım, sitenin türevine geçelim. Ne yapıyoruz biz? Böyle bir anlatım şeklimi olur, alt tarafı kompleks linkleme modelini anlatıyorsunuz. Ben mühendisim, limit türev bilirim ama sizin yazdığınızdan hiçbir şey anlamıyorum. Neyse boş verelim insanların nasıl yazdıklarını ben size kendi sitenize rakip backlink almak yerine, nasıl kendi rakip backlink’inizi oluşturursunuz onu anlatmaya başlayayım.

paravan blog backlink fix

Örneğin Android kelimesinde çıkmak istediğiniz bir blog siteniz var. Gerekli SEO çalışmalarını yaptınız ancak siteniz istediğiniz konumda değil. Rakiplerinizden backlink almanız gerektiğini biliyorsunuz ama rakipleriniz backlink vermiyor veya çok yüksek ücretler talep ediyor. İşte bu gibi durumlarda sürekli yapmakta olduğum bir reçeteyi sizlere vereceğim. Bu reçete tamamen kendi tecrübelerim doğrultusunda oluşturulduğu için, SEO çalışmaları deneyimlerimin sonucu olarak gösterilebilir. Sadece 2 ay içerisinde anlattığım sistemle çok güçlü rakip backlink sahibi olabilirsiniz. Aşağıda konuyu daha iyi anlayabilmeniz için bir şema hazırladım.

Rakip Backlink Yaratma

İlk olarak bir tane gmail hesabı oluşturuyoruz ve blogspot üzerinden kendi sitemizin hedef kelimesi birebir içinde geçen bir domain alıyoruz. Blogspot’un klasik temasını kullanmanızı öneririm. Tek hedef kelimede dünyadaki en iyi SEO’ya sahip temadır. Buraya kadarı zaten 10 dakikamızı alıyor. Ayrıca siteniz için sosyal medya hesapları oluşturun ve sitenizi iki tane kaliteli Bookmark sitesine hemen ekleyin.

Şimdi ilkyazınızı girin ve sitenin Google tarafından index almasını bekleyin. Ardından 1 ay boyunca sitenize 5 tane kaliteli, özgün makale girin. Bu makalelerinizde ne iç linkleme, ne de dış linkleme yapın. Girdiğiniz her yazısı, sosyal medya hesaplarınızda ve açtığınız iki bookmark sitesinde de paylaşın. Belirli periyotlarla girdiğiniz 5 yazı ve geçen 1 ayın sonrasında, sitenize tabiri caiz ise kalitesiz backlink alma yerlerinden backlinkler alın.

Nedir Bunlar? Bookmark siteleri, Forum Backlinkler, Profil Backlinkler, Yorum Backlinkler, ShoutBox Backlinkler. 1 Ay sonra bu işi, sitenize özgün içerik girdiğiniz takdirde; gayet abartılı bir şekilde yapabilirsiniz. Blogspot uzantılı domainler bu konuda direk Google tarafından torpilli domainler olduğu için, Google normalde göz yummayacağı bu işe rahatlıkla göz yummaktadır. 1 Ay boyunca anlattığım şekilde sitenizi nereye görüyorsanız oraya ekleyin. Ancak bu ay boyunca özgün içerik girmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca 2. ayda sitenizden Google, Alexa, WikiPedia, CreativeCommos, W3 gibi jenerik sitelere yazı içinde geçirerek link çıkışları yapmaya başlayın. Yine sitenizin ismiyle alakalı kendini kanıtlamış domainler varsa onlara da link çıkışı yapabilirsiniz. Her makaleden 1 kaliteli dış link çıkışı, 1 ana sayfanıza link, 1 adette geçmiş yazınıza aynı başlıkta link verin. Bu şekilde 3 link çıkışı olan 5 makale daha olabildiğince özgün şekilde yazmaya gayret gösterin.

Anlattığım bu uygulama harfiyen yapıldığı takdirde, iki ay içerisinde sitenizin alacağı PR değeri 2 veya 3 olmaktadır. TrustRank değerinde gözle görülür bir artış gelecektir. Ve artık bu site, sizin ana sitenizin rakip sitesidir Google gözünde. Tabiî ki hemen footerdan link çıkışı yapmayın. Ancak 11. yazınızı ana sitenizin tanıtım yazısı olarak açabilirsiniz. Bu konuma geldikten sonra, her makalenizden kendi sitenize ve/veya yazılarınıza 1’er en fazla 2’şer link çıkışı yapabilirsiniz. 3. Ay sonunda artık 15 özgün makalesi olan, PR değeri olan ve footer backlink çıkmaya hazır bir web siteniz var. Rahatlıkla alttan hedef kelimenize link çıkışı yapabilir ve böylelikle rakip backlink almış olabilirsiniz.

Anlattığım bu yöntem sayesinde diğer yapmış olduğunuz çalışmaların çok daha kaliteli bir backlink çalışması yapmış olursunuz. Hem daha az zaman kaybedersiniz, hem sitenize gerçek bir SEO çalışması yapmış olursunuz, hem de diğer yöntemleri kullanarak sitenizin backlinklerini çöplüğe çevirmemiş olursunuz. İlk olarak rakiplerinizi ve hedeflediğiniz kelimeleri analiz edin. İhtiyacınız olan backlink sayısını tespit edin ve sisteminizi ona göre kurun. Öyle 10 tane paravan aç demesi kolay. Kendileri açıp, özgün içerik girsinlerde göreyim ben.

Şimdilik bu kadar, umarım faydalı bir anlatım olmuştur.

Saygılar…

Hakkında Çağrı Taşlı

2006 yılından beri İnşaat Mühendisliği yapmaktayım. Aldığım mühendislik eğitimini arama motorlarının algoritmalarıyla birleştirerek, web sitelerini optimize etmek için uzun zamandır kafa patlatıyorum. SEO uzmanı veya hocası değilim ama, en büyük hobim Google'ye search atmak.

Hey :)

Google Yeni Kalite Yönergesi : Köprü sayfalar (doorway pages)

Google kalite yönergelerine bir yenisini daha eklemeyi planlıyor.  Webmaster blogunda 16 Mart 2015 tarihinde buradan ...

9 yorum

  1. teşekkürler çok güzel bir makale

  2. anunturi gratuite

    her seyi her denileni yaptim. iki senedir calisiyorum ugrasiyorum ama anunt, anunturi, anunturi gratuite online olan anahtar kelimelerimden 10 sayfayi gecemedim…..

  3. Teşekkürler güzel bir makaleydi..

  4. Makale için teşekkürler

  5. valla inşallah dediğiniz gibi olur. teşekkürler

  6. paylaştığınız bilgiler için çok teşekkür ederim

  7. Teşekkürler güzel bir makaleydi..

  8. Gerçekten çok güzel anlaşılır açıklamalı bir makale olmuş tesekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir