Anasayfa » Genel SEO » Google Panda 4.0 Güncellemesi (Çözüm)

Google Panda 4.0 Güncellemesi (Çözüm)

panda-4-guncellemesi

Matt Cutts tarafından Twitter üzerinden gerçekleştirilen bildirim ile SEO ile ilgilenen herkes birden hareketlenmeye başladı. Forumlarda ilgili konular açılırken bu işin ticaretini yapanlarda Panda 4.0 baypas paketlerini satışa sunmaya başladı.

Google Panda 4.0 güncellemesine çözüm bulmak için site site gezmenize gerek yok. Kendi sitelerinizde yaptığınız çalışmaları geriye yönelik bir takvim oluşturarak arşivlemeniz her Google algoritma güncellemesinde çözümü kendinizin bulmasını sağlayacaktır. Birçok SEO uzmanı bunu yapmıyor olsa da kendi için oluşturduğu projelerde yapılan çalışmaları bildiği için algoritma ile ilgili sonuçları yorumlayabilir.

Biz SEO teknikleri olarak  burada size öneriler yapmayacağız. Her güncellemeden sonra çözüm aramak yerine kendi test sitelerinizi analiz ederek güncelleme öncesi çözümleri üretmiş olmanız gerektiğini vurgulamak istiyoruz.

Yine de bizim takip ettiğimiz projelerden birkaç ipucu verelim. Kullanıcı etkileşimini satın almaya kısa adımlarla götüren E ticaret sitelerinde olumlu trafik artışları oldu. Google Analytics hunileri ile takip ettiğimiz için ve Google’ın goal sayfasına kadar olan süreci kendi servisi ile rahatlıkla izleyebildiği için bu yorumu yapıyoruz. Sitenize A ürününü almaya gelen kişiye bu ürünü dolaşmadan satabiliyorsanız bu olumlu bir etkileşim. Ziyaretçinin buna ikna olması ya da nasıl ikna olduğu konusu E ticaret sitesinin geliştirmesi ve çözmesi gereken bir nokta.

Görsel kullanımını doğru uygulayan ve ilgili yakın içerikleri özel etiket mantığı ile getiren haber sitelerinde Pando 4.0 güncellenmesinde olumlu trafik artışları oldu. Bunun nedeni klasik etiket mantığı ile çekilen eski tarihli haberlerin gösterilmemesi ve kullanıcı oturum kaydı tutularak kullanıcının ilgi alanını tespit ederek ona uygun haberler çıkarılması.

2014’ün bu yeni algoritma güncellemesi için sizlere 2 önemli ipucu verdik. Umarım yazılım geliştirme konusunda yazılımcılara da fikir verebilmişizdir. Matt Cutts : Backlinkler önemini kaybedecek mi? yazımızda Google’ın kullanıcılarla konuşan bir yapay zekasından da bahsedildiğini göreceksiniz. İncelemenizi tavsiye ederim.

Hakkında Mehmet Emre Baş

2008 yılında SEO ile tanıştım. Birlikteliğimiz yıllardır devam ediyor. Kaliteli bakış açısını yaptığım işe de yansıtarak çalışmayı ve vizyon katmayı seviyorum. Özel bir firmada SEO Uzmanı olarak çalışıyorum.

Hey :)

100 percent free Pokies For Australian Professionals 2021

Posts Just how And Where to Enjoy 100 percent free Pokie Video game Online Finest ...

5 yorum

  1. Google panda 4.0 algoritması ile ilgili net hiçbir veri şuan için ne Türkiye’de ne de dünya genelinde maalesef bilinmiyor. Özgün ve bilgilendirici içerik Google’ın uzun yıllardır web sitelerinde aradığı özellikler arasında yer alıyor. Panda güncellemelerinin asıl çıkış noktası backlinklerdir. Diğer bir deyişle hedef anahtar kelimelerde Google’da ilk sıralarda yer almak isteyen web sitesi sahiplerinin yapmış olduğu black hat seo çalışmalarının engellenmesine yöneliktir. Türkiye’de Panda 4.0 algoritmasının duyulması sonrası yapılan binbir türlü açıklama yapılmaya başlandı fakat bunların büyük çoğunluğunun işin aslı ile örtüşmediği inancındayım. Benim şuana kadar ki izlenimlerim bu değişikliğin 1. sayfada yer alan bir sitenin 4 ya da 5. sayfalara gerilemesine neden olacak bir güncelleme olmadığı ancak birkaç sıra kaybına neden olabilecek bir güncelleme yapıldığı yönünde… O kadar abartılacak veya üstesinden gelinemeyecek bir durum yok diye düşünüyorum.

    • mustafa Tuğrul Yılmaz

      Aynen güzel ve öz bir anlatım olmuş. Tespitin süper bende senin fikrine katılıyorum neden dersen bu güncellemeden ufak sıyrıkla atlattım sadece sıra kaybı yaşadım 4. sırada bulunan sitem 8. sıraya gitti ama dalgalanmada 15’e kadar gitmişti şimdi 8. sıraya yerleşti ama ilginç bir durum kullandığım site multi site idi parçası yada diğer deyişle alt sitemde hemen altına geldi :D. Teşekkürler.

  2. Ya adam gibi iş yapın, yada kaybolun…
    panda

  3. Biz seo teknikleri olarak* cümlenizdeki seo teknikleri linki 404’e çıkmıyor mu sizde? Ayrıca s harfi linke eklenmemiş. Saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir