Anasayfa » Genel SEO » SEO Uzmanı Denilen Kişi Kimdir?

SEO Uzmanı Denilen Kişi Kimdir?

seo uzmanı kimdir

Kimdir bu SEO işini yapan kişi? Sizin bir SEO uzmanına gerçekten ihtiyacınız var mı? SEO uzmanı nasıl belirlenir.

SEO uzmanı internette faaliyet gerçekleştiren işletmeler veya kurumlar için artık gereksinim haline gelmiştir. Bu hizmeti dilerseniz bir ajanstan veya tam zamanlı olarak kadronuzda çalıştıracağınız personel/personeller aracılığıyla almanız mümkün.
SEO işinizi yüklenen firma veya kişilerin işletmenizi temsil eden kişiler olduğunu ve bu kişilerin işletmenize fayda sağlayacağı gibi zarar verebileceğini de unutmayın.

Bir SEO ile çalışma kararı, sitenizi geliştirebilecek ve size zaman kazandırabilecek büyük bir karardır. Ancak sitenize ve itibarınıza zarar verme riski de vardır. SEO’nun sitenize kazandırabileceği avantajların yanı sıra sorumsuzca hazırlanmış bir SEO’nun verebileceği zararları da araştırdığınızdan emin olun.
Ajans ve danışmanlar, web sitesi sahipleri için aşağıdakiler gibi yararlı hizmetler sunmaktadır:
Sitenizin içeriğini veya yapısını inceleme.
Web sitesinin geliştirilmesiyle ilgili teknik önerilerde bulunma. Örneğin, barındırma, yönlendirmeler, hata sayfaları, JavaScript kullanımı.
İçerik geliştirme.
Çevrimiçi iş geliştirme kampanyalarının yönetimi.
Hedef anahtar kelime belirlenmesi.
SEO eğitimi
Belirli pazarlarda ve bölgelerde uzmanlık.
Ve daha niceleri.

SEO yalnızca Google arama sonuçlarını daha sağlıklı hale getirmeye çalışan kişi değildir. Bize göre SEO uzmanı sosyoloji konusuna hakim, çalıştığı sektörü daha önce deneyimlemiş veya bu sektörü iyi araştıran kişidir. Sorumlu ve bilinçli seo uzmanlarının yükümlülükleri düşündüğünüzden daha ağırdır.

Seo uzmanı projenizle birlikte nefes almalı ve nefes vermeli. Tüm yaşamını gerekirse başarı sağlanana kadar projeye göre şekillendirmeli.
Seo bir kaç gün içerisinde başarı getirebilecek, sizi o başarılı noktada daimi olarak tutabilecek bir çalışma değildir. Az evvel belirttiğimiz gibi Google senede 40.000 üstünde işlemi arama sonuçlarını daha iyi hale getirmek için manuel olarak denetliyor ve uyguluyor. Bu bir seo uzmanının başedebileceği ve kesin sonuç getirebileceğinin ve seo ekibinizin başedebileceğinden daha üst bir rakamdır.

Google yönergeleri dışında yapılan tüm seo çalışmaları google algoritma değişiklikleri ve benzer manuel düzenlemeler ile siteniz bir anda indexlerden yok olma riski ile her zaman karşı karşıyadır. Bu tezimizi son gelen penguin 4.0 algoritması doğrular niteliktedir.

İyi bir seo uzmanı uzun vadeli düşünebilen, projesini riske etmeyen, her adımını titizlikle analiz ettikten ve benzer gereksinimleri yerine getirdikten sonra doğru hamleyi yapan kişidir. Sitenizin arama motorlarının mantığının çok uzağında bir yapıda olması size eksi olarak geri döner.
Seo uzmanı gündemi oldukça iyi takip eden, tüm gelişmelerden haberdar olan meraklı bir birey olmalı. Seo aslında birazda çok araştıran ve işini çok iyi takip eden kişidir, en son yapılan güncellemelere hakim olan kişidir. Yeni gelecek algortimaları öngörebilen birisidir.

Biz genelde SEO işlerimizde meraklı davranmayı seviyoruz ve bu merakımızı gidermek için senede 15-20 kadar domaini farklı sektörlerde oluşturuyor, yeni temaları ve yazılımlarımızı test etmek için kullanıyoruz. Deneme-yanılmaların esas amacı mevcut algoritmanın daha net anlamamıza yardımcı olması ve hangi sektörde nasıl bir rekabet olduğunu keşfetmemize yardımcı olması olarak adlandırılabilir.
Bu denemelerimizde zaman zaman çok çılgın hamlelerde bulunuyoruz, zaman zaman olmadık çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bugüne dek edindiğimiz en değerli tecrübe ise ne yapılmasını bildiğimiz değil, “ne yapılmaması gerektiğini bilmemiz” olarak adlandırılabilir. Eğer ne yapmamanız gerektiğini öğrendiyseniz doğru bildiklerinizi anlamanız ve bunları uygulamanız çok daha kolay oluyor.

Hakkında Yavuz

1978 doğumlu. 16 seneden beri yazılım alanında faaliyet gösteriyor. Uzmanlık alanları içerisinde SEO, Google Adwords reklamları ve sosyal medya reklam çalışmaları yer almakta.

Hey :)

100 percent free Pokies For Australian Professionals 2021

Posts Just how And Where to Enjoy 100 percent free Pokie Video game Online Finest ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir