Anasayfa » Genel SEO » SEO Uyumlu Makale Yazmak

SEO Uyumlu Makale Yazmak

İçerik, SEO çalışmalarının en önemli kısımlarından bir tanesini oluşturur. Özellikle sosyal medyanın da gün geçtikçe büyümesi, bu gibi ortamlarda paylaşımların fazlalaşması ile içeriğin önemi daha da arttı. Ancak Google her içeriğe değer vermiyor. Bunun bir sonucu olarak da SEO uyumlu makale nasıl yazılır sorusu akıllara geliyor.

SEO uyumlu makale yazabilmek için Google’ın bu konuda belirlediği kurallara uymak icap eder. Şayet bu sınırların dışına çıkılırsa sitelerin Google sıralamasında düşüşler bile görülebilir. Makaleleri doğru yazmanın ön koşulu, doğru anahtar kelimeleri tespit edebilmektir. Üstelik yalnızca anahtar kelimelerin doğruluğu değil, kullanım oranları bile SEO’yu etkileyen faktörlerdendir. Peki aşka neler var diye soracak olursanız, buyurun beraber göz atalım.

Başlık

Başlık, SEO uyumlu makalenin en öncelikli kısımlarındır. Başlıklar mümkün mertebe yetmiş karakteri geçmemelidir. Bununla beraber anahtar kelimemizi başlığın içinde kullanmamız çok önemli. Hatta anahtar kelimeyi başlığın ilk sözcüğü olarak kullanmak daha pozitif bir etki yaratacaktır.

Bağlantı

Sitenin URL’si denilen bağlantı kısımları, anahtar kelimelerin ilerisinde bir görünüm ve biçime sahip olmamalıdır.

Meta

Meta bölümü, web sitesi ve alt sayfaların açıklama alanlarıdır. Bu bölümde de anahtar kelimeler kullanılmalıdır. Tıpkı başlıkta olduğu gibi meta bölümünün de anahtar kelime ile başlaması tercih edilmelidir. Aynı zamanda meta bölümündeki karakter sayısının yüz altmıştan fazla olmamasına dikkat edin.

İçerik

Geldik en önemli kısma. Bu konuda çeşitli görüşler olsa da makul bir açıdan yaklaşmak gerekirse, makalenin uzunluğu en az üç yüz kelimeden meydana gelmelidir. Makale düzenli bir şekilde paragraflara ayrılmalıdır. İlk paragrafa anahtar kelime kullanımı önemlidir. Bunun yanı sıra anahtar kelimelerin makaledeki toplam sözcük sayısına oranı %4 gibi bir rakamı geçmezse daha iyi olur.

Hakkında Akif Tufan

Hey :)

College or university Football Gambling Internet sites

Blogs Preferred Futures Playing Opportunity Places Moneyline: Which Party Would be Successful? What’s A great ...

4 yorum

  1. 2014 bellona mobilya

    tebrikler güzel bir yazı olmuş, yeni başlayan için özellikle…

  2. yukselbulut makaleyi beğendi 🙂 klavyenize sağlık. ..

    Peki makalede kullanılacak anahtar kelimelere link vermek doğrumu, doğruysa her link aynı olabilir mi?

    • Tabi ki kullandığınız anahtar kelimelerden site içerisinde ilgili farklı makalelere link verebilirsiniz. Ayrıca konu hakkında açıklamalarda bulunan dış linklerde içerebilir. Doğru bir teknik.

  3. Bu sitede neden reklam yok?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir