Anasayfa » Genel SEO » İşi Uzmanına Bırakmalı

İşi Uzmanına Bırakmalı

SEO bir bütündür. Bu bütünü oluşturan parçalar ise her birisi kendi içerisinde ayrıca önem arz eder. Bu parçalardan birisi de anahtar kelimelerdir. Peki başarılı SEO için anahtar kelime seçimi nasıl olmalıdır?

SEO’da Hatalı Anahtar Kelime Seçimi

uzman-seoAslında işin teknik kısmından çok önce felsefesine bakalım. Google kaliteli olduğunu, ziyaretçilere en çok fayda sunan siteleri ilk sırada getirerek gösterir. Peki gerçekte hiç de başarılı olmayan, kurumsallıktan uzak, belki bir iş hanının izbe bodrumunda depodan satış yapan bir firma saldırgan SEO taktikleri ile yükselirse, kalıcı olması mümkün müdür? Elbette değildir. Hele hele internet yani e-ticaret alanına yeni girmiş bir marka kısa sürede yükselmek adına ne yapıyorsa, yanlış yapıyor demektir. Çünkü SEO sabır demektir, internet ise tecrübe gerektirir. Bu biraz da dağdan gelip bağdakini kovmaya benziyor. Hal böyle olunca, orayı hak etmeyen  ama zirveyi isteyen, sonra da SEO faaliyetleri fiyaskoyla sonuçlanan yüzlerce site ile karşılaşıyoruz.

Yapılması gereken ise SEO’yu  SEO uzmanının yapması. Yoksa siz işi hiç bilmeyen esnafa sorarsanız o size inanılmaz rekabetin döndüğü pek çok kelimelerde yükselmek istediğini söyleyecektir. Bunun önüne geçmek için ipleri elinize alın. İşi bilen sizsiniz. Para veriyor diye bilmediği konularda sizi yönlendiren iş verenlere izin vermeniz çok yanlış bir iş olacaktır. Önce bir kelime analizi çıkarıp rekabeti ve maliyetin düşük olduğu kelimeler üzerine yoğunlaşmanız gerektiği konusunda onları ikna edin. Bunun için Google Adwords size çok yardımcı olacaktır.Eğer bu çalışmalar sayesinde müşteriler hizmet alırsa, SEO’ya daha çok bütçe ve şans vereceklerdir.

Müşterilerinizi bilinçlendirin. Onları kaliteleri olmaları konusunda ikna edin. Google’da varmak istedikleri yere ulaşmak için belirli bir kalite standardına sahip olmalarının zorunluğu olduğuna inanırlarsa sözünüzü dinleyebilirler. Ve bu şekilde ipleri ele alırsanız küçük beklentileri yavaş yavaş karşılayarak ilerisi için çok sağlam adımlar atar, neticede uzun vadede başarılı bir SEO performansı sergileyebilirsiniz.

Kurumsal SEO hizmetinin temellerinde müşteriyi bilinçlendirmek ve doğru yönlendirmek vardır.

Hakkında Mehmet Emre Baş

2008 yılında SEO ile tanıştım. Birlikteliğimiz yıllardır devam ediyor. Kaliteli bakış açısını yaptığım işe de yansıtarak çalışmayı ve vizyon katmayı seviyorum. Özel bir firmada SEO Uzmanı olarak çalışıyorum.

Hey :)

Play Jimi Hendrix Slot!

Content Gambling enterprise Postings Neighborhood Jimi Hendrix 100 percent free Spins Us Casinos H Elizabeth ...

2 yorum

  1. Kısa ama öz bir makale üstad, eline sağlık.

  2. hediyelik eşya

    sitenin ismi herşeyi açıklıyor fazla söze gerek yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir