Anasayfa » Genel SEO » Domain Authority ve Page Authority nedir?

Domain Authority ve Page Authority nedir?

Domain Authority

Domain Authority ve Page Authority nedir?

Domain Authority Türkçe karşılığı “yetkil-otorite” anlamına gelen açılımdır. Burada sahip olunması gereken otorite olmaktır ve bu otoriteyi elde etmek oldukça güç bir durumdur. Bunun için öncelikle sitenizin en az 2-3 seneden beri yayında olması gerekiyor, bu öncelikle baz alınır. Site içeriğinizin belli bir konuya odaklı olması ve daima değişen bir içeriğe sahip olmaması gerekiyor. Örneğin sadece emlak ile ilgili bir iş yapıyorsanız ve daha sonra sitenizi aniden futbol içeriğine çeviriyor ve daha önceki içerikleri siliyorsanız bu aşamada işler karışık bir hal alabiliyor.

Domain Authority değeri nasıl arttırılır?

Öncelikle içeriğiniz ile alakalı yerlerden link alabilirsiniz. Elbette bu alacak olduğunuz linkler önemlidir ve her yerden sitenize link almamanızı tavsiye ederiz. TrustRank ve domain authority değeri yüksek olan yerlerden link alabilmeniz kişisel meziyetleriniz ile alakalı olup karşıda ki sitenin sahibi ile de alakalıdır. Alacağınız her kaliteli link sizi her geçen gün daha itibarlı yapacaktır.
Sitenizden dışarıya çıkan linkleri komple kaldırın. Eğer saygın ve itibarlı bir site olmak istiyorsanız öncelikle Google’ın gözünde gevezeliğe bir son vermeli ve herkese link çıkışı yapmamalısınız. Dışarıya link vermekten kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.

Üşenmeden ve gözünüzde büyütmeden sitenizde ki tüm içeriğin özgün olmasını sağlayın. Özgün ve benzersiz içerikler sizi farklı kılar ve zaman içerisinde otoriter, itibarlı bir site haline getirir. Anahtar kelimelerinizi sıklıkla tekrarlamak yerine en alakalı yerlerde daha az sayıda kullanmaya dikkat edin. Özgün ve mantıklı içerik içerisinde yer alan anahtar kelimeler içeriğinizin daha güçlü olmasını sağlar. Herkesin söylediğini söyleyen insanlar eğer otorite olabilseydi bugün hemen hepimiz otoriter ve itibar dolu insanlar olurduk. Konunun bu maddesini tam olarak bu şekilde düşünmenizi ve buna uygun hareket etmenizi tavsiye ediyoruz. Sosyalmedyanın gücüne dem vurmak istemiyoruz, bu gücü hepinizin bildiğinin farkındayız. Sosyal medyada kendinizden daha çok bahsedilmesini sağlayacak olan yeni stratejiler geliştirin ve bunları uygulayın. Sosyal medyanın değişik kanallarından gelen trafikler sizin itibar sahibi olmanızı sağlar.

Sürekli ana sayfanıza link vermek yerine konunuz ile alakalı içeriğe link vermeniz sitenizin farklı URL adreslerine sosyal medyadan daimi giriş olmasını sağlar. Bu da zaman içerisinde sizin daha itibarlı olmanıza yardımcı olur.
Sitenizde mutlaka navigasyon kullanın. Kullanıcılara nerede olduğunu belirtmeniz ve oraya nereden geldiğini göstermeniz sitenize hakim olmasına yardımcı olur. Kullanıcılara site içerisinde kaybolmayacaklarına dair vereceğiniz destek itibar arttırılamasına yardımcı olur.
Sitenize gelen ziyaretçilerin sayfanızda ve sitenizde uzun süreli kalmasını sağlayacak benzersiz stratejiler üretin. Siteniz de daha çok zaman geçirilmesi ve birden fazla sayfada dolaşılması siz arama motorlarının gözünde otoriter hale getirecektir.
Kullanıcılarınıza doğru içeriği en hızlı şekilde göstermeniz hemen çıkma oranın düşmesine yardımcı olur. Sitenizin her yerini reklam alanları ile doldurmanız ve kullanıcıyı ilgili içeriği görmekte zorlanacağı diğer stratejileri uygulamanız sizin itibarınızı olumsuz olarak etkiler.
Hepimizin bir mağazaya girdiğimiz zaman tezgahtarın başımıza gelip konuşmasından rahatsız oluruz. Aradığımız şeyi bilmemize, ne istediğimizi bilmemize rağmen o ürünün yanına gittiğimiz zaman alakasız ürünlere bizi yönelten ve sürekli olarak “bak şunu da denemelisin, sana çok yakışır” şeklinde yaklaşımlardan ne kadar haz alıyoruz? Domain Authority mantıklarından bir diğeri de bu şekilde özetlenebilir.

Hakkında Yavuz

1978 doğumlu. 16 seneden beri yazılım alanında faaliyet gösteriyor. Uzmanlık alanları içerisinde SEO, Google Adwords reklamları ve sosyal medya reklam çalışmaları yer almakta.

Hey :)

100 percent free Pokies For Australian Professionals 2021

Posts Just how And Where to Enjoy 100 percent free Pokie Video game Online Finest ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir