Anasayfa » Webmaster Araçları » Webmaster Blogları

Webmaster Blogları

webmaster-bloglari

İşimiz Web Teknolojileri olunca yeni bir şeyler öğrenmek için baktığımız ilk adresler Webmaster Bloglarıdır. Tabiî burada kaliteli ve özgün makale yazan bloglardan bahsediyoruz. “Bilgi paylaştıkça artar” felsefesini savunan bu bloglar bir araya geldiğinde âdeta çevirimiçi bir ansiklopedinin değerli sayfalarını oluşturuyorlar. Aslında ansiklopediden de faydalılar çünkü;

  • Samimi, açık sözlü ve doğallar,
  • Tecrübelerini paylaşıyorlar,
  • Örneklerle konuyu pekiştiriyorlar,
  • Bizimle diyaloğa girerek sorularımızı cevaplıyorlar,
  • Günceller, teknolojiyi takip ediyorlar.

İşte bu nedenlerden dolayı Webmaster Forumları’ndan sonra Webmaster Blogları‘nın da en çok bilinen ve sevilenlerini tanıtmaya karar verdik. Unuttuklarımız, gözümüzden kaçanlar varsa elbette bizimle iletişime geçerek bu blogları bildirebilirsiniz.

Fatih Hayrioğlu’nun not defteri

Fatih Hayrioğlu'nun not defteriİlk tanıtmak istediğim blog CSS konusunda Türkiye’de eşi benzeri bulunmayan bir bilgi deposu olan Fatih Hayrioğlu’nun not defteri. Web Teknolojileri ile ilgilenen hemen hemen herkesin mutlaka yolunun düştüğü, karşılıksız bilgi aldığı blogda CSSXHTML ve Javascript konularına değinen Fatih Hayrioğlu, örnekleri ile de makalelerine mükemmel bir hava katıyor. Blogunda CSS Dersleri başlıklı sayfada içeriğini oldukça güzel bir şekilde indeksleyen ve okuyucularına sunan yazar, bununla da yetinmeyip sadece kendi makalelerinden oluşan bir CSS e-kitabı da yayınlamış durumda. Bu günlüğü diğerlerinden farklı kılan bir ayrıntı ise FriendFeed ve Delicious servislerini oldukça etkin ve bütünleşik bir şekilde kullanıyor olması. Kısacası her açıdan örnek alınması gereken bir günlük Fatih Hayrioğlu’nun not defteri.

kodamankodaman
Webrazzi
Siber Kültür
eburhan
Teknodergi
ajax-tr.com

Hakkında misafir

2 yorum

  1. nedense son dönemlerde webmaster bloklarının sayısı giderek artıyor

  2. Webmaster blogları gün geçtikçe çoğalıyor ve %99’u kopya içerik oluyor umarım kopya içerikten kurtulurlar yakında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir