Anasayfa » Sosyal SEO » Twitter’ın Sosyal SEO’ya Etkisi

Twitter’ın Sosyal SEO’ya Etkisi

sosyal-seo-twitter-etkisi
Sosyal SEO kavramının sosyal ağlardaki paylaşımların SERP sonuçlarına etkili olduğunu eğer bilmiyorsanız artık biliyorsunuz. Google arama algoritmalarına sosyal medya sitelerini ekledikten sonra birçok site sahibi sahte Twitter hesapları açarak 1000 lerce retweet satın alarak bu konuyu çözmek için çalışmaya başladır. Google algoritmaları sizce bu tip sahtekar davranışları çözemiyor mu?

Google algoritma güncellemelerinin duyurulmadan yapıldığını söyleyelim. Ara güncelleme çalışmaları duyurulmadan uygulanmaya geçiriliyor. Dolayısıyla sahte Twitter hesaplarının nasıl kullanıldığı izlendikten sonra ara güncellemelerde arama sonuçlarına yansıtılıyor.

Twitter takipçilerinizin belirli bir kalitede olması gerekiyor. Takipçilerin hesaplarındaki etkileşimler, kullanım şekilleri, hesabın gerçek ya da sahte olduğunu ortaya çıkartabiliyor. 10 tane takipçisi olan 100 lerce hesapta paylaşmanız sosyal etkiyi malesef yaratmayacaktır.

Twitter etkisini ölçmek için şu soruları sorun:

  1. Tweet attıktan sonra kaç kişi @mention olarak buna yanıt yazıyor?
  2. Retweet yapan hesaplar otoriter kalitede mi gerçek kişiler mi?
  3. Site markanız ne kadar Twitter’da paylaşıldı? Moz.com üyesi iseniz  Brand&Mention bölümünde istatistiklerinizi takip edebilirsiniz.
  4. Twitter hesabınıza sitenin içerik ya da ürünleri ile ilgili ne kadar soru geliyor?
  5. Size anlatmak istediğimiz en önemli nokta etkileşimi gerçekten sağlamaya çalışın.

SEOteknikleri.com Püf Nokta

Hizmet ya da ürün satıyorsanız markanızın Twitter’da ne kadar kullanıldığını takip etmek için ücretsiz olarak TweetDeck programını kullanın. TweetDeck programında atılan kelimeleri arama sütunu olarak eklerseniz bunlara cevap yazma ürün sunma şansınız artacaktır. Program her yeni tweet için size otomatik pop up mesajları ile çıkartarak işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Programla ilgili bazı taktikleri ayrı bir konuda işleyeceğiz.

Hakkında Mehmet Emre Baş

2008 yılında SEO ile tanıştım. Birlikteliğimiz yıllardır devam ediyor. Kaliteli bakış açısını yaptığım işe de yansıtarak çalışmayı ve vizyon katmayı seviyorum. Özel bir firmada SEO Uzmanı olarak çalışıyorum.

Hey :)

Sosyal Medyanın Önemi

Son 10 yıl içerisinde hayatımıza giren kavramlardan biridir Sosyal Medya, Peki herkesin aklında kavram olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir