Anasayfa » Genel SEO » Trustrank nedir? Nasıl Yükseltilir?

Trustrank nedir? Nasıl Yükseltilir?

Trustrank nedir?
TrustRank nedir?

Trustrank kelime karşılığı olarak “güven sıralaması” anlamına gelir. Bu değer Stanford Üniversitesi tarafından Yahoo’nun desteklemesi ile geliştirilmiştir. İlk çıkış yılı olan 2004 senesidir ve Google TrustRank algoritmasını 2008 senesine doğru devreye almaya başladı ve o günden beri geliştirmelere devam ediyor.
PageRank puanlama sistemi ile eş zamanlı hareket etmesine rağmen biz bir seçim yapılması gerekirse TrustRank değerini tercih ederiz.

TrustRank manuel olarak onaylanan ve incelenen sitelerin güven sıralamasını belirleyen benzersiz bir yapıdır. Google tarafından işaretlenen güvenli sitelerden link çıkışları oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Şayet bir link alacaksanız alacak olduğunu linki TrustRank değerine dikkat etmenizi öneririz. Bunun için gerekli sorgulamayı “TrustRank Checker” sorgusu ardından karşınıza çıkan sitelerden yapabilirsiniz.

TrustRank değeri nasıl yükseltilir?

Gelin bir alışveriş sitesi olduğunuzu düşünelim. Öncelikle sitenizin genelinden SSL kullanmaya özen gösterin. İçeriklerinizin özgün, görsellerinizin özgün olmasına dikkat edin.
Hiç bir şekilde kopyala-yapıştır mantığı ile ürün ve görsel eklemeyin. Sitenizden dışarıya link çıkışı yapmayın ve dışarıdan aldığınız tüm linkleri dikkatli şekilde analiz ederek seçin.
Alan adınızın kayıt tarihi, ne kadar süreden beri aktif olduğu, ne kadar süre daha aktif kalacağı (en az 5 sene olmasına dikkat edin), sitenizin nasıl kodlandığı ve kodlama kalitesi, trafiğinin sosyal mecralardan daimi gelişi ve benzer her şey TrustRank değerinizi yükseltmeye yardımcı olur.
TrustRank tek başına etkili bir metod değildir. TrustRank konusunda siteniz harika bir konumda olmasına rağmen yetersiz seo yapılanması varsa bu değerin sizin için bir şey ifade etmediğini hatırlatmak isteriz.

Hakkında Yavuz

1978 doğumlu. 16 seneden beri yazılım alanında faaliyet gösteriyor. Uzmanlık alanları içerisinde SEO, Google Adwords reklamları ve sosyal medya reklam çalışmaları yer almakta.

Hey :)

Kazanma Taktikleri: Slot Oyunu | En İyi Slotlar ve Kazanma Stratejileri

Slotlar hakkında | Oyuncu Deneyimleri | Taktik ve Stratejiler Kazanma Taktikleri: Slotu | Hızlı Kazanma ...

2 yorum

  1. Çok tesekkür ederim paylaşımınız için

  2. Gerçekten başarılı bir yazı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir