Anasayfa » Genel SEO » SEO Hizmetinin Değeri Nasıl Ölçülür ?

SEO Hizmetinin Değeri Nasıl Ölçülür ?

SEO hizmeti, bir çok uzmanlık alanının toplamından oluşan bir çalışmadır. SEO hizmetinin maliyeti ise SEO danışmanı kabiliyeti ve SEO danışmanının işinize harcayacağı zamanla ilişkilidir. SEO hizmeti alacak kurum için bu çarpanları doğru hesaplamak çok olası olmadığından onun için önemli olan hedefe ulaşıldığında SEO çalışmasının kendisine katacağı fayda ile hesaplanır.

Örneğin, “web tasarım firmaları” kelimesi Google da ayda 4.400 kez aranmaktadır. Aylık 4.400 arama sayısı olan bir kelimenin ilk sıradaki siteye geri dönüşü ortalama 3.000 click olacaktır. Web tasarım hizmeti veren bir firma için ayda 3.000 müşteri adayına ulaşmanın her firmaya göre farklı bir değeri olabilir. Bu nitelikteki bir trafiğin tamamına sahip olmanın değerini Google Adwords reklam maliyeti ile en doğru şekilde hesaplayabilirsiniz. Google Adwordste web tasarım firmaları ile ilgili reklam vermek istediğinizde click başına ödemeniz gereken

ortalama ücret 1,50 TL dir. Bu da ayda 4.500 TL, yılda 54.000 TL bir maliyet oluşturur. Bu şu anlama gelir, web tasarımı yapan bir firma için web tasarım firmaları kelimesi ile Google da birinci sırada kalıcı olmak o firmaya yılda 54.000 TL lik bir değer katmıştır.

Artık bu değerin ne kadarını bir SEO uzmanı hak etmiştir, orası insanların takdirine kalan bir konudur. Sonuç olarak bu kadar değer üretebilen sonuçları elde edebilmek için çok çalışmak gerekmektedir. Çalışanı takdir etmek ve hakkını vermek gerekir.

Hakkında Akif Tufan

Hey :)

College or university Football Gambling Internet sites

Blogs Preferred Futures Playing Opportunity Places Moneyline: Which Party Would be Successful? What’s A great ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir