Anasayfa » Genel SEO » Long Tail Keywords nedir?

Long Tail Keywords nedir?

long-tail-seo
Long tail keywords uzun kuyruklu anahtar kelime anlamına geliyor. Yani 3 ve üzeri kelimeden oluşan anahtar kelimeler diye açıklayabiliriz. SEO danışmanlığı yapıyorsanız ya da yapmaya başlayacaksanız Long tail keywords terimini iyi bilmeniz gerekiyor. Long Tail SEO olarak yabancı sektörlerde bilinen SEO yöntemi size doğru hedeflemeler kazanmanızı sağlayacak bir tekniktir.

2012-2013 yılları arasında tek ya da iki kelimeden oluşan anahtar kelime seçimi popüler bir SEO çalışması tekniği olarak kullanılıyordu. 2013 yılından itibaren SEO pazarının değerinin ve öneminin artması ile beraber rekabet edeceğiniz rakip sayıları da artmaya başladı. Rakiplerle yapacağınız yarış için tek bir anahtar kelimeye yüklenmek zaman ve nakit kaybı olarak kendini gösterdi. Bunun yanı sıra hedeflediğiniz sektörel anahtar kelimenin size getireceği müşteri hesabının da doğru yapmadıysanız maalesef kaybedersiniz.

Google’da 1 kelimede 1 numara olmak çok kazançlı mı?

Sadece 1 kelimeye yönelerek o kelimede ilk sırada olmanız her sektörde size yeterli müşteriyi kazandırmaz. Doğru bir seo tekniği diyemeyiz. İnsanlar mobilya almak için sadece mobilya şeklinde bir arama yapmaz. Test ettiğim önemli bir sektörde 1. Sırada olmanın prestij dışında o kelimeden ziyaretçi kazandırmadığını gördüğümü ekleyebilirim. Farklı sektörlerde benim yaptığım çalışmalarda Long tail anahtar kelimelerden gelen ziyaretçi akışı çok daha fazla. Pastadan pay almak istiyorsanız odak noktanıza sadece birkaç anahtar kelimeyi yerleştirmeyin. Uzun anahtar kelimeleri belirleyip SEO çalışmanızı bunlara yönlendirin.

Rekabeti aranma hacmi düşük ama satış oranı yüksek anahtar kelimelerinizde yaparsanız kısa zamanda daha kazançlı çıkarsınız. Ayrıca Long tail keywords çalışması ana kelimelerde de yükselmenizi sağlayacaktır. Bunun nedeni ilgili kategorideki sementik algının aldığınız ziyaretlerin hedef kelimeleri ile uyuşmasından kaynaklanmaktadır.

Daha karlı aramaları tespit etmek için anahtar kelime araştırma teknikleri ile ilgili yazacağım yazıyı takip edebilirsiniz.

Hakkında Mehmet Emre Baş

2008 yılında SEO ile tanıştım. Birlikteliğimiz yıllardır devam ediyor. Kaliteli bakış açısını yaptığım işe de yansıtarak çalışmayı ve vizyon katmayı seviyorum. Özel bir firmada SEO Uzmanı olarak çalışıyorum.

Hey :)

Protect Page Guidelines Across Varied Academic Styles: Understanding Different Requirements

In the realm of escuela, cover pages serve as the 1st introduction to any scholarly ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir