Anasayfa » Genel SEO » Kaliteli içerik ve hizmetler sunun

Kaliteli içerik ve hizmetler sunun

özgün içeriğin önemi

Sitenizde özgün içeriklere ve farkındalık yaratacak yeniliklere ne kadar yer veriyorsunuz?

Bir çok sitenin farkını ve sıfır reklamla nerelere geldiğini ve ne denli başarılı olduğunu hepimiz biliyoruz. İlginç ve farklı içeriklerli siteler tanınmışlıklarını kendi kendilerine “farkındalıkları” ile arttırırlar.İkna edici, dayanağı bulunan ve kullanışlı içerik oluşturmak web sitenizi arama motorlarında bir çok faktörden daha fazla etkileyecektir. Özellikle penguin 4.0 algoritması ardından özgün ve farklı içeriğin değeri bir kez daha anlaşıldı.

Kullanıcılar kaliteli içeriği diğerlerinden ayırt ederler ve başka kullanıcıları da bu içeriğe yönlendirirler. Google’da bu konuda oldukça başarılı çalışan algoritmalara sahip. Bu, bloglarda yayınlama, sosyal medya, e-posta, forumlar ve diğer yöntemlerle gerçekleşebilir. Organik olarak ya da kulaktan kulağa yayılması, hem kullanıcılar hem de Google için sitenizin bilinirliğinin artmasını sağlar, bu da ancak kaliteli içerik sunmakla oluşur.
Kaliteli içeriğin özgün bir yazı olduğunu, imla kurallarına sadık kalınarak yazıldığını belirtmek isteriz. Burada kullandığınız görsellerinde elbette etkisi olacaktır.

Farkındalık nedir? Buna hemen bir örnek vermek istiyoruz. Örneğin dünya üzerinde yaşayan hemen herkes Amerika’nın ne olduğunu bilir ama Amerika hakkında çok fazla bilgiye sahip değildir. Farklı bir blog hazırlayabilir, Amerika’nın bilinmeyen yönlerine dikkat çekebilirsiniz. Bu belki sağlık sisteminin aksaklıkları ve bundan müzdarip insanların hikayeleri olabilir ya da teknolojide lider olmalarının sebebi olabilir.Burada dikkat çekeceğiniz konu oldukça önemli olup bir çok insanın ilgisini de çekebilmeli. Sitenizi içeriğinize yakın diğer sitelere göre daha ilgi çekici hale getirmeyi ihmal etmeyin.

Google özgün içeriğe önem veriyor. Penguin 4.0 algoritması ardından yayınlanan bir çok yazının dakikalar içerisinde indexlendiğini biliyor musunuz?
Aynı zamanda Penguin 4.0 algoritmasının kopya yayınlara, spamlere, alakasız backlinklere karşı oldukça sert davrandığını belirtmek isteriz.

Hakkında Yavuz

1978 doğumlu. 16 seneden beri yazılım alanında faaliyet gösteriyor. Uzmanlık alanları içerisinde SEO, Google Adwords reklamları ve sosyal medya reklam çalışmaları yer almakta.

Hey :)

Aprestar Demanda Gems Bonanza Jogo de slot Niquel Gratis Sem Registro

Content Razões Para Aprestar Nos Slot Machines Dado Teste Antes De Aprestar Slots Com Arame ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir