Anasayfa » Sosyal SEO » Google Plus’ın Sosyal SEO’ya Etkisi

Google Plus’ın Sosyal SEO’ya Etkisi

sosyal-seo-googleplus-etkisi

Facebook ve Twitter’ın Sosyal SEO‘ya etkisinden bahsettik. Umarım buradaki püf noktaları dikkate alarak SEO stratejilerinize yön verirsiniz. Bu yazımıda Google’ın sosyal ağı Google Plus’ın etkisini inceleyeceğiz bazı püf noktalar vereceğiz.

Google Plus‘ın arama sonuçlarındaki etkisini mutlaka kullanmalısınız. Google + hesabındaki bir paylaşımınızın sıralamaya girdiğini belki fark etmişsinizdir. Kullanıcılar yanında yazar resmi olan bu paylaşımları görsel yaklaşımdan dolayı daha ilgi çekici bulmaktalar. Bu nedenle Google Plus kullanımı size sosyal ağ üzerinden ziyaretçi getirecektir.

Arama sonuçlarında paylaşımların yanındaki Google artı sayısı ne kadar fazla kişi tarafından tavsiye edildiğini gösterdiği için hem kullanıcı hem de Google gözünde artı puan olacaktır. Google plus hesabından ziyaretçi almanız için Google Plus sayfası oluşturmanız ve ardından hedefli takipçiler oluşturmanız gerekecektir. Bunu da ilgi alanlarına göre arama yaptıktan sonra karşınıza çıkan kişileri takip ederek yapacaksınız. Sitenize Google artı rozeti ekleyerek ziyaretçilerinizin sayfanızı takip etmesini sağlayabilirsiniz. Sayfa adı ile yaptığınız yorumlar, topluluklardaki aktivitelerinizde size hayran kazandıracaktır.

Hayran kazandıktan sonra Google + sayfanız üzerinden sosyal hit almanız SEO kriterleri içerisinde bir kriter olarak değerlendirilecek ve sıralamanıza katkı sağlayacaktır. Türkiye’de etkin kullanımı az olduğu için 2014 yılına kadar etkisini görememiş olabilirsiniz ama bu yıl kullanımının daha fazla olacağını tahmin ediyoruz.

Hakkında Mehmet Emre Baş

2008 yılında SEO ile tanıştım. Birlikteliğimiz yıllardır devam ediyor. Kaliteli bakış açısını yaptığım işe de yansıtarak çalışmayı ve vizyon katmayı seviyorum. Özel bir firmada SEO Uzmanı olarak çalışıyorum.

Hey :)

Sosyal Medyanın Önemi

Son 10 yıl içerisinde hayatımıza giren kavramlardan biridir Sosyal Medya, Peki herkesin aklında kavram olarak ...

3 yorum

  1. Çok güzel bir yazı olmuş.teşekkürler…

  2. seo konusunda çok faydalı bir açıklama
    Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir