Anasayfa » Sosyal SEO » Facebook’un Sosyal SEO’ya Etkisi

Facebook’un Sosyal SEO’ya Etkisi

sosyal-seo-facebook-etkisi

Facebook için sosyal medyanın kalbi ifadesini kullanmamız hatalı olmayacaktır. İnsanlara ulaşabileceğiniz bir panayır meydanı da diyebiliriz. Ürününüzü iyi pazarlarsanız Facebook’ta çok konuşulur. Çok konuşulan ve tıklama ardıran her paylaşım Sosyal SEO‘yu olumlu etkiler.

Facebook sayfalarınızda konuşulma bilgileri ile ilgili bir istatistik de verilmektedir. Bu bilgi paylaşımlarınızın ne kadar kişi tarafında görüntülenmeye devam ettiğini gösterir. Görüntülenme sayısının Sosyal SEO‘ya direkt olarak bir etkisi yoktur. Sosyal SEO‘ya etkisi olan nokta yaptığınız paylaşıma gelen yorumlardır. Burada önemli bir püf nokta daha verelim: Yaptığınız paylaşımın tıklanma alması da önemli. Tıklama alan ve yorumlarla markanızdan daha fazla bahsedilmeyi sağlayan paylaşımlar içerik SEO puanını arttıracaktır.

Facebook etkisini arttıracak önemli noktalar

  • Facebook sayfanızın takipçi sayısı
  • Takipçilerin hedefli olarak sayfanızı takip etmesi
  • Takipçilerin sizle yorum, beğeni, paylaşma yöntemleri ile etkileşim kurması

10.000 sahte hayranı olan bir Facebook sayfası yerine 500 gerçek hayranı olan bir sayfa oluşturmaya çalışmanız markanız ve SEO çalışmalarınız için artı puan getirecektir.

Facebook üzerinde reklam yaparak da sosyal hit sayınızı arttırabilirsiniz. Önemli olan ilgi çekici paylaşımları ilgilenen kişilere filtreleme yaparak sunmaktır. Reklam bütçesini iyi bir strateji belirleyerek kullanırsanız bu hem organik arama sonuçlarınıza hem de dönüşüm oranlarınıza yansıyacaktır.

Hakkında Mehmet Emre Baş

2008 yılında SEO ile tanıştım. Birlikteliğimiz yıllardır devam ediyor. Kaliteli bakış açısını yaptığım işe de yansıtarak çalışmayı ve vizyon katmayı seviyorum. Özel bir firmada SEO Uzmanı olarak çalışıyorum.

Hey :)

Sosyal Medyanın Önemi

Son 10 yıl içerisinde hayatımıza giren kavramlardan biridir Sosyal Medya, Peki herkesin aklında kavram olarak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir