Anasayfa » SEO Araçları » En Kullanışlı Sayaç Servisleri

En Kullanışlı Sayaç Servisleri

ziyaretci-analizi-sayac-servisleri

Türk webmasterlar tarafından en çok kullanılan istatistik servislerinden biri sayyac.com’du. Türkiye pazarına giren bir diğer firma Extreme Tracking pazarı karlı bulmadığı için pazardan çekildi. Pazardan çekilmelerindeki etkenlerden biri de sunucu masraflarıdır. Site ziyaretçi bilgilerini tutan servislerin en masraflı konuları sunuculardır. Birçok servisin hatalı saymasının nedenlerinden biri de gerekli yatırımı yapmamış olmamalarıdır. Syyac.com sunucu ve yazılım alt yapısını tekrar güçlü bir hale getirip pazarın lideri olmaya aday oldu.

Kullanan webmasterların zannediyorum ki en çok takdir ettikleri nokta, önceki sayaçları olan “eXTReMe” ile “Sayyac.com” ‘un tasarımsal benzerliği idi. Aynı zamanda istatistik verilerini belirten cümle grupları da yine aynı şekilde benzer tutulduğundan kullanıcılar sayyac.com’a kolaylıkla uyum sağladılar. Bu dönemde sayyac.com ‘daki ani üye artışı vb. sebeplerden ötürü pek çok kişi sistemin çökmesini beklerken, beklenenin aksine çok daha stabil bir sistemle karşılaştılar. Böylelikle sayyac.com ‘un küçük logosunu her sitenin altında görür olduk..

Ücretli Sayaç Hizmeti’nin avantajı var mıdır?
Ücretli sayaç servislerinin kullanılmasındaki en önemli etken istatistiklerin herkese açık olmasıydı. Herkese açık olan bu veriler SEO çalışmarında rakip analizi için çok rahatlıkla kullanılabileceği için önemli bir açıktı.

Ücretli sayaç servislerinin bir diğer avantajı Google üzerinden gelen anahtar kelime sorgularını analiz edebilmekti. Fakat Google’ın SSL bağlantıya geçmesi ile artık bu veriler şifreli olarak işlendiği için hiçbir sayaç servisi tarafından kullanılamamaktadır.
Günümüze gelecek olursak artık sayyac.com gibi basit servislere ücret ödemek yerine Google Analytics, Yandex Metrica gibi detaylı analiz yapabileceğiniz servisleri ücretsiz kullanabilmeniz çok daha doğru olacaktır.

Google Analytics ile SEO analizi ve Yandex Metrica ile Davranış Analizi konularında ilerleyen zamanlarda makalelerimiz yayınlanacak. SEO Araçları kategorimizi takip etmeye devam edin.

Hakkında Mehmet Emre Baş

2008 yılında SEO ile tanıştım. Birlikteliğimiz yıllardır devam ediyor. Kaliteli bakış açısını yaptığım işe de yansıtarak çalışmayı ve vizyon katmayı seviyorum. Özel bir firmada SEO Uzmanı olarak çalışıyorum.

Hey :)

Android Google Sıralama Takip Uygulaması: Pa SEO

SEO danışmanı olun ya da olmayın mutlaka sitelerinizin belirli kelimelerdeki sıralamalarını zaman zaman takip ediyorsunuzdur. ...

Bir yorum

  1. teşekkürler işe yarar olan google ve yandex servisleridir.diğerlerinden daha iyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir